[SPRZEDAM] QU-AX QX Series 29 cali

Tutaj macie kochani linka do aukcji: http://allegro.pl/monocykl-qu-ax-qx-series-29-cali-muni-tanio-gratis-i2567732314.html

A sprzedaję bo składam właśnie Guni’ego :smiley: na ramce KH 29".

Jak bedziesz mial Guni to pokaz rezultaty na pewno :slight_smile:

Schlumpf już jedzie z Niemiec, od Jogiego z ridetriton.com, a reszta komponentów z municycle.com i unicycle.uk.com.
Do dwóch tygodni wszystko powinno dotrzeć i się zmontować :wink:

Nieomieszkam zrobić filmiku z plecenia koła i montażu całości :slight_smile:

A czy ty Vookash nie byłeś przypadkiem ze cztery lata temu na festiwalu filmów animowanych w Krakowie na swoim na unim? :wink:

Bo ten uni którego wtedy tam zobaczyłem przypiętego do kraty okiennej przy chodniku zainspirował mnie w ogóle do rozpoczęcia przygody z unieniem :smiley: Potem już było z górki (chociaż i tak musiałem pedałować ;D)

Nie przypominam sobie zebym jechal na mono na takie cos, ale kto wie co to bylo cztery lata temu. Kilka innych osob w Krakowie tez jezdzi, wiec ciezko teraz stwierdzic.

A z jakim przeznaczeniem Guni skladasz? Mnie kusi 26" Guni do Muni DH/XC ale w tym roku kasa poszla na Unicon wiec nie ma szans.

Będę go używał jako all-around-uni.

Mieszkam w Rzeszowie, czyli na przedgórzu Bieszczad. Do tej pory Muniłem mnóstwo na moim 29" właśnie po szlakach bardzo podobnych do bieszczadzkich. Zatem przeznaczeniem Guniego będzie m.in. właśnie jazda po górkach… ze dwa razy w tygodniu. Poza tym ogólnie nie wychodzę z domu bez monocykla; a jako, że mieszkam na przedmieściach to żeby cokolwiek załatwić w centrum muszę korzystać właśnie z uniego - będę go też zatem używał do dojeżdżania na uczelnię, do laski, do babci itd. :wink:

Guni 29" + KH 138/170 Crank to moim zdaniem najwszechstronniejsza maszynka z możliwych.
No i na razie po prostu nie stać mnie na nic innego :wink: Wliczając w to zakupy spożywcze ;D

Pan Holm w BCBR startowal na 26’’. Ale on liczyl na nadrabianie na terenach technicznych. Nawiazuje do tego, co pisal Vookash o 26’’ do DH/XC.

Do Krisa sie nie porownuje, ale tu jest ciekawy temat odnosnie ostatniego Uniconu:

Wyglada ze do XC sie 26 okazal najlepszy, a ja na pewno czesciej XC niz DH jezdze, a w DH tez sobie na nich niezle radzili. Ale nad 29" Guni tez sie dlugo zastanawialem, bo do XC + szosa to jest mega maszyna. Niestety poki co cena Schlumpfa jest dla mnie zaporowa :confused: poki co nie umiem sobie odmowic zakupow spozywczych :stuck_out_tongue_winking_eye:

Oczywiście od KH dzieli mnie cała galaktyka, i faktycznie też uważam, że najwygodniej jest munić na 26" - co przez przeszło pół roku zdarzyło mi się robić - ale z doświadczenia wiem też że 29" + Magura wcale nieźle daje sobie radę z DH. Trzeba tylko mieć super twarde klocki hamulcowe żeby ślizgały się po obręczy, a nie ‘hamowały w miejscu’.

Do tego robię o wiele więcej XC i tylko okazjonalnie ostrzejsze DH.
A najwięcej to w ogóle robię ogólnie pojętej jazdy szosowej i do tego Guni + Schwalbe Big Apple będzie idealny.

Z założenia miał to być all-around uni i uważam, że jako taki, ten set nie ma sobie równych.

No to witaj w klubie paweloyama. Ja wlaśnie na dniach skladam zamowienie u Jogiego na Guni 26. Ma to być superlekka wersja guni do jazdy górskiej.
Ostatnio doszedłem do wniosku, że zdobycie podjazdu daje mi więcej frajdy niż DH. Dlatego tag bardzo zależy mi na wadze. A jeśli chodzi o sciganie się z rowerami to na uphillu muni jest zdecydowanie szybsze wiec mam nadzieje nadrabiac wlasnie na tych etapach.
Co do hamulcow. Osobiście uważam, że Magura na obręczy trzyma zbyt słabo więc czas wypróbować tarczówki.

26" or 29" schlumpf for muni?

Tutaj jest dobry thread na temat dylematu: “26” or 29" schlumpf for muni?" 26" or 29" schlumpf for muni?

polecam, porządna rozkmina

Dopiero wczoraj udało mi się całkowicie złożyć moją Gienię.

Nie wiem na jakim jesteś etapie Paweloyama, Czy masz już wszystkie części?
Ja dużo czasu spędziłem na montażu hamulca tarczowego. Jeśli zamierzasz założyć magurkę na obręcz to nie ma sprawy. Z tarczówką jednak jest troche zabawy.

Ja musiałem frezować: mocowanie łożysk na ramie, adapter oraz uchwyt adaptara na ramie. Dodatkowo docinanie śrób, oraz zeszlifowywanie łepków śrób żeby to wszystko mogło się pomieścić.

Efekt jest jednak bardzo dobry. Modulacja hamulca bardzo dobra, hamulec trzyma bardzo dobrze. Jutro jadę na strome górki żeby sprawdzić sprzęt w trudnym terenie.

A oto moje cudko:

wiecej: https://picasaweb.google.com/siergiey/Gienia

Dziś uczyłem się zmieniać biegi, narazie skuteczność ok. 10%.

Makym ale wypas… o czyms bardzo podobnym marze obecnie.
Masz juz rame KH z mocowaniem na hamulec, czy uzywasz mocowania na lozysku? Glupio to brzmi, ze tyle zabawy trzeba, zeby wmonotowac hamulec.

Aaaaawwwwwww :3 Jest WSPANIAŁY!! :3
Przepiękny uni!! :slight_smile:

Mój ciągle wygląda tak jak wyglądał:

:frowning:

Czekałem na obręcz pięć tygodni i się nie doczekałem. Niestety wybrałem brytyjską Royal Mail, i jak podejrzewa Nick z UDC-UK poczta musiała obręcz zgubić. Ale za to UDC wysłało mi kolejną za darmo, więc ukłon w ich stronę. Tym razem UPSem.

No ja właśnie też :confused: Kris mógł był o to zadbać, skoro piasta ma być niby kompatybilna z ramami KH. No ale nie był to duży problem więc kończę jęczeć.

Instaluję właśnie magurę :slight_smile: Zakładałem kiedyś jednak tarczówki z kumplem do jego dwóch kółek i było z nimi tyle zabawy, że w końcu kupił magury xD

Widzę, że korby masz Spirity, ja ze względu na tegoroczny konieć świata zdecydowałem się na wytrzymalsze Momenty :wink:
Nie ufam aluminiowym crankom (kilka razy wyrwałem pedał z korby :/), ale bardzo chciałbym usłyszeć Twoją ich recenzję kiedy już chwilę pojeździsz.

No i wogóle całość full wypas! Pedały z magnesium, cranki Spirity, karbonowe siodełko, tarczówka.
To jest potencjalnie najlepszy uni jakiego w ogóle można złożyć.
Jedyne dwa upgready jakie widze to ramka Triton i GuniBar by lunicycle.

Ile cię całość wyniosła? W zł? Ale to lepiej na PW :wink:

Ile waży?

Vookash:
Mam nową ramę, z mocowaniem na hamulec. Ale musiałem go sfrezować kilka mm żeby zacisk był w dobrym miejscu. - widoczne na mojej Picasie

Paweloyama:
Rzeczywiście komponenty KH i Schlumpf powinny byc zmodyfikowane dla kompatybilności. Problem leży w tym że hub Schlumpfa ma zbyt krótki stożek ISIS. Podczas dokręcania korb do wymaganego momentu 40 - 50 Nm korba zbliża sie zbyt blisko ramy. W moim przypadku śróby mocujące dysk dotykały ramy już przy 35 Nm. Aby umożliwić odpowiednie dociągnięcie korb oraz prześwit ok 0,5 mm musiałem spiłować (sfrezować) elementy ramy oraz główki śrób.

Ogólnie rzecz biorąc sprawa znana jest pośród producentów. Produkcja nowego Schlumpfa z dłuższym stożkiem ISIS ruszy jednak dopiero gdy wysprzedany zostanie obecnie naprodukowany stan.

Mam nadzieję że moja rama KH nie złamie się w spiłowanych miejscach.

Jeśli chodzi o możliwy upgrade:
Myslałem nad Tritonem ale jest dużo dużo droższy a przy tym trochę cięższy od KH. Mi zależało bardziej na wadze niż na wytrzymałości. Jeśli złamię KH zainwestuję w Tritona.

Jeśli chodzi o T-Bar, to uzywam go pierwszy raz. Już się przyzwyczaiłem do dalszego chwytu (zamiast plastikowego bumpera). Jednak przy trudniejszych technicznie odcinkach, zjazdach i podskokach lepszy jest bliższy chwyt (bumper). Obecna konfiguracja widoczna na zdj. nie jest zbyt fartowna ze względu na oddalenie hamulca od bumpera. Nie możliwe jest jednoczesne trzymanie ręki w gotowości do zachamowania i do podskoku. Wczoraj nawet myslałem o konstrukcji podobnej do GuniBaru by Lunicycle. Dziś widzę że już taka istnieje wiec fajnie. Jednak wcześniej spróbuję jeszcze modyfikacji T-Bar na styl Turtle.

Jeszcze chciałem zmontować koło bezdetkowo, ale odkładam to na wiosnę.
Ile wazy jeszcze nie wiem, ale jak się dowiem to napisze.
Miał to być setup możliwie lekki więc chyba mi się to udało. Wczoraj porównywałem możliwości podjazdowe mojej Kaski 24 i Gieni 26. Kaska mimo swojej 1,5 kg opony Duro pod górę jest jednak nie zastapiona.

Problem leży MIĘDZY INNYMI w tym, że hub Schlumpfa ma zbyt krótki stożek ISIS.
Ja na przykład musiałem szlifować nie zewnętrzną stronę uchwytów łożysk (bo nie mam tarczówki), ale ich wewnętrzną stronę - bo schlumpf się nie mieścił w ramie :confused: - nawet instrukcja którą dostałem razem ze schlumpfem to polecała.

Wiemy :wink: Super Schlumpf Slip 'n' Slide... accidental coast & bail!
Mierzi mnie fakt, że mam gorszą wersję - no ale dalsze czekanie było by męką :wink:

Też myślałem nad Tritonem, ale w moim przypadku było to raczej triton ALBO schlumpf. Więc stojąc przed wyborem jednego albo drugiego, zdecydowałem się na schlumpfa. Zazdroszczę Ci źródła dochodu pozwalającego na oba :wink:

Ja jeszcze nigdy nie używałem T-Bara, ale jest to kusząca opcja, i z tego co pisze Lunicycle również pomocna przy sterowaniu GUnim.

A propos GuniBar: pisałem do Lunicycle, ale na razie brak odpowiedzi. Myślę, że gdyby zebrało się jakieś 10 osób to udałoby się go przekonać do wyprodukowania jeszcze jednej serii. W związku z czym: byłbyś potencjalnie chętny na GUniBar? :wink:
Kiedy odpisze, nieomieszkam założyć threada i o tym poinformować.

Dla mnie GuniBar wygląda trochę przy duży i obawiam się że mógłbym bić w niego kolanami przy ostrzejszych skretach i na podjazdach. Podejżewam że konfiguracja Turtle jest najbardziej przyjazna. Tyle że trzeba się przyzwyczaić do innego ustawienia prowadzącej dłoni. (w kierunku jazdy a nie prostopadle tak jak na bumperze),

Poki co nie planuje zmian w sprzecie wiec nie licz ze cos zamowie, Jak juz sie kiedys przekonam do konf. Turtle to może udam sie do zakladu zeby mi mocowanie podsiodlowe wyspawali bo to oryginalne (regulowane) od KH T-Bar znaczaco obniza ustyuowanie kiery.

Daj proszę jakiegoś linka z tym Turtle bo nie wiem o czym mówisz.

No ja na bumperze trzymam właśnie równolegle do kierunku jazdy.
O tak:

Lewą i prawą ręką w taki sam sposób.

Tu jest czyjas konstrukcja “Tutle style”:

a tu kawalek Turtlowego:

i tu jeszcze jedno foto:

Dzięki Vookash :slight_smile: